games.kappa.ro
Bine ai venit pe forumul serverului games.kappa.ro!

Veteranul serverelor de Counter Strike

AcasaPortalFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectareGAMETRACKERCalendarGalerie
Bine ai venit pe forumul comunitatii KAPPA! Navigare placuta printre subiectele deschise de catre jucatorii serverului

Distribuiți | 

Hai sa discutam...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shady
Moderator

Sex : masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 37
Localitatea : Brasov
Hobby/Distractii : -
Data de inscriere : 26/01/2009

MesajSubiect: Hai sa discutam...   Vin Feb 22, 2013 12:32 pm

Respect pentru veterani si salutare pentru cei veniti noi. Sa o i-au cu inceputul. Am intrat si eu pe server dupa o perioada mai lunga. Ceea ce am auzit si ceea ce am observat este catastrofal. Serverul acesta impreuna cu idle.gotdns.org erau cele mai tari servere din tara asta minunata. Dupa ce m-am interesat am auzit ca Hassan a innebunit si a distrus serverul. Insa la aceasta distrugere a serverului au contribuit si altii. Din ceea ce am observat cu ochii mei pe server unora chiar cu accese de godzi nu le convine ba ca se misca aiurea serverul ba au impresii de mari jucatori si se comporta ca atare pe server zicand in gura mare ca ei merg pe alte servere pe cel al tegului sau pe cel al pgl-ului.. In rest banuri intre admini sunt la ordinea zilei si a noptii. Acum Cristiane dupa cum ti-am spus desi nu frecventez forumuri si nu am frecventat in viata mea ma vad nevoit sa deschid acest topic pt cine are ochi sa vada si in special cu referire la tine Cristiane si am sa ma exprim in felul urmator. Daca unii distrug serverul si isi bat joc de el adica zic in gura mare pe server sa vada si altii ca hai pe srv cutare sau cutare nici macar folosind admin_chat ca le e lene sau altii care se baneaza intre ei sau altii care injura playerii obisnuiti mai buni sau mai afoni in jocul asta se naste o singura intrebare ce nevoie mai ai de astfel de admini pe server?Doar ca sa se vada cu acces de god? Serverul se doreste a fi unul full sau gol? Banurile intre admini nu erau strict interzise?.... Bun...apoi nu stiu daca acest server va mai fi vreodata ce a fost insa macar sau cel putin sa fie jucatori pe el. Deci frate...ma refer in general nu iti convine serverul ok joaca in alta parte dar tre sa zici si pa acces aici pe el. Nu te tine nimeni cu forta. Iar pt cei vechi unii dintre ei daca s-au tampit ori au probleme psihice si nu mai stiu sa se comporte pe un server cu traditie la fel pa acces. Lasa-ti acest server sa mearga inainte cu alti playeri si alti admini. Invatati sa renuntati cand e cazul si cand trebuie.nimeni nu e vesnic si nu s-a nascut cu acces. Cam atat am avut sa spun. As dori niste pareri avizate vizavi de postul meu. Merci. Salut
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Cristian
Admin server

Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 58
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Vin Feb 22, 2013 4:01 pm

Shady a scris:
Respect pentru veterani si salutare pentru cei veniti noi.Sa o i-au cu inceputul.Am intrat si eu pe server dupa o perioada mai lunga.Ceea ce am auzit si ceea ce am observat este catastrofal.Serverul acesta impreuna cu idle.gotdns.org erau cele mai tari servere din tara asta minunata.Dupa ce m-am interesat am auzit ca Hassan a innebunit si a facut niste chestii nasoalel.Insa la asta au contribuit si altii.Din ceea ce am observat cu ochii mei pe server unora chiar cu accese de godzi nu le convine ba ca se misca aiurea serverul ba au impresii de mari jucatori si se comporta ca atare pe server zicand in gura mare ca ei merg pe alte servere pe cel al tegului sau pe cel al pgl-ului..In rest banuri intre admini sunt la ordinea zilei si a noptii.Acum Cristiane dupa cum ti-am spus desi nu frecventez forumuri si nu am frecventat in viata mea ma vad nevoit sa deschid acest topic pt cine are ochi sa vada si in special cu referire la tine Cristiane si am sa ma exprim in felul urmator.Daca unii distrug serverul si isi bat joc de el adica zic in gura mare pe server sa vada si altii ca hai pe srv cutare sau cutare nici macar folosind admin_chat ca le e lene sau altii care se baneaza intre ei sau altii care injura playerii obisnuiti mai buni sau mai afoni in jocul asta se naste o singura intrebare ce nevoie mai ai de astfel de admini pe server?Doar ca sa se vada cu acces de god.?Serverul se doreste a fi unul full sau gol?Banurile intre admini nu erau strict interzise?....Bun...apoi nu stiu daca acest server va mai fi vreodata ce a fost insa macar sau cel putin sa fie jucatori pe el.Deci frate...ma refer in general nu iti convine serverul ok joaca in alta parte dar tre sa zici si pa acces aici pe el.Nu te tine nimeni cu forta.Iar pt cei vechi unii dintre ei daca s-au tampit ori au probleme psihice si nu mai stiu sa se comporte pe un server cu traditie la fel pa acces.Lasa-ti acest server sa mearga inainte cu alti playeri si alti admini.Invatati sa renuntati cand e cazul si cand trebuie.nimeni nu e vesnic si nu s-a nascut cu acces.Cam atat am avut sa spun.As dori niste pareri avizate vizavi de postul meu.Merci.Salut
Ce spui tu este adevarat. Deja s-a inceput anularea acceselor celor care nu mai joaca pe server si micsorarea celor care fac abuz de comenzi. Multi au crezut ca glumesc cand am facut anuntul pe forum, yahoo msg, facebook cat si pe server. Vad ca unii au inceput deja sa-mi trimita mesaje in privat cu fel si fel de scuze si motive dar la cautarea prin logo a reiesit altceva. Au fost exclusi din comunitate multi care s-au considerat zei si sunt dispus sa merg mai departe chiar cu riscul ca va mai ramane un singur acces de moderator sau god. Ambitiile si orgoliile unora au fost unele dintre motivele pentru care multi jucatori au inceput sa evite sa intre aici. Campania continua...

Vezi profilul utilizatorului http://kappa.forumhit.ro
helton
New Member

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 27
Localitatea : bucuresti
Hobby/Distractii : cs
Data de inscriere : 02/02/2013

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Vin Feb 22, 2013 10:41 pm

**********************************************************************************************************************************************************************************
Sus In jos
Gizmo
Moderator

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 32
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Pumping Iron
Data de inscriere : 24/11/2008

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 6:32 am

Iar a aparut oligofrenul asta de tzetze, pai Cristian parca era banat pana in 2014 pocitania asta.
Sus In jos
Cristian
Admin server

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 10:10 am

Ghizmo a scris:
Iar a aparut oligofrenul asta de tzetze, pai Cristian parca era banat pana in 2014 pocitania asta.
A intrat cu un user facut de curand...

Culmea ca bolnavul asta de TzeTze joaca pe Kappa indiferent de cate banuri primeste si excluderi de pe forum, iar admini ce ar trebui sa administreze jocul stau mai mult pe TEG. De exemplu azi damnatu a jucat numai pe TEG iar la noi nu avea cine sa schimbe o mapa si sa faca freezetime 0. Cu parere de rau dar am sa continui campania de scadere sau anulare a acceselor la cei care uita de Kappa. Chiar nu are rost sa tinem lista incarcata...

Ultima editare efectuata de catre Cristian in Sam Feb 23, 2013 12:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 11:18 am

Shady a scris:
Respect pentru veterani si salutare pentru cei veniti noi. Sa o i-au cu inceputul. Am intrat si eu pe server dupa o perioada mai lunga. Ceea ce am auzit si ceea ce am observat este catastrofal. Serverul acesta impreuna cu idle.gotdns.org erau cele mai tari servere din tara asta minunata. Dupa ce m-am interesat am auzit ca Hassan a innebunit si a distrus serverul. Insa la aceasta distrugere a serverului au contribuit si altii. Din ceea ce am observat cu ochii mei pe server unora chiar cu accese de godzi nu le convine ba ca se misca aiurea serverul ba au impresii de mari jucatori si se comporta ca atare pe server zicand in gura mare ca ei merg pe alte servere pe cel al tegului sau pe cel al pgl-ului.. In rest banuri intre admini sunt la ordinea zilei si a noptii. Acum Cristiane dupa cum ti-am spus desi nu frecventez forumuri si nu am frecventat in viata mea ma vad nevoit sa deschid acest topic pt cine are ochi sa vada si in special cu referire la tine Cristiane si am sa ma exprim in felul urmator. Daca unii distrug serverul si isi bat joc de el adica zic in gura mare pe server sa vada si altii ca hai pe srv cutare sau cutare nici macar folosind admin_chat ca le e lene sau altii care se baneaza intre ei sau altii care injura playerii obisnuiti mai buni sau mai afoni in jocul asta se naste o singura intrebare ce nevoie mai ai de astfel de admini pe server?Doar ca sa se vada cu acces de god? Serverul se doreste a fi unul full sau gol? Banurile intre admini nu erau strict interzise?.... Bun...apoi nu stiu daca acest server va mai fi vreodata ce a fost insa macar sau cel putin sa fie jucatori pe el. Deci frate...ma refer in general nu iti convine serverul ok joaca in alta parte dar tre sa zici si pa acces aici pe el. Nu te tine nimeni cu forta. Iar pt cei vechi unii dintre ei daca s-au tampit ori au probleme psihice si nu mai stiu sa se comporte pe un server cu traditie la fel pa acces. Lasa-ti acest server sa mearga inainte cu alti playeri si alti admini. Invatati sa renuntati cand e cazul si cand trebuie.nimeni nu e vesnic si nu s-a nascut cu acces. Cam atat am avut sa spun. As dori niste pareri avizate vizavi de postul meu. Merci. Salut
1. sv asta este gameskappa.ro, nu mai face comparate cu games.kappa.ro si idle.gotdns.org, au fost tari la vremea lor dar nu mai exista de mult, este doar asemanarea de nume si acest forum care se leaga de vechiul sv kappa;
2. Poate ca Hassan a innebunit dar in nici un caz nu poate fi acuzat ca a distrus sv, a dat niste banuri pe clasa care au fost scoase, banurile alea nu au distrus nici un sv, Hassan a fost pedepsit de Cristian (ban pe sv/forum, nu mai are nici un acces) si suporta consecintele gestului sau, dar atunci cand platea redirecte sa umple sv pentru 24h nu mai era nebun, mai usor cu genul asta de afirmatii pe care le faci doar sa pari si tu interesant;
3. sv se misca aiurea din cauza lagarilor, sv se misca aiurea din cauza pluginurilor, harti care intra total aiurea si nu se joaca nicaieri, dar avem /resetscore, /rank, /top15 dar nu exista in amarat de /prevmap, sv mentionate mai sus reprezinta elita sv din Romania in momentul de fata, sv populate si steam only, majoritate "veteranilor" de pe vechiul kappa & gotdns acolo joaca, din ce cauza nu intra oare pe un sv nonsteam care doar aduce la nume cu kappa, in nici un caz nu face Method reclama la cele 2 sv pentru simplu fapt ca acele sv nu au nevoie de reclama, eram 4 cu steam pe sv restul numai valvisti obositi;
4. Banurile intre admini au fost mereu, sv asta nu va fi niciodata full deoarece nu are ce sa ofere sau mai pardon are ce sa ofere daca ne luam dupa "reclama":
Citat :
Ore reduse la criterii
Gods - 600 de ore
Moderators 300 de ore
Administrators 50 de ore
Slots Rezervat 10 ore
Cu asemenea "oferta" de ce oare nu da lumea navala? sv este prost configurat, sv este nonsteam si oricat ai incerca nu poti mentine "curatenia" pe un sv nonsteam, este frustrant sa dai un ban unui codat si sa il vezi dupa 2 minute iar pe sv deoarece codatul are ip dynamic si joaca de pe valve, nu ca nu ar exista codati si pe steam only dar acolo banul este pe steamid si iti trebuie cam multe steamid-uri sa tot intrii.
Din jucatorii vechi (cei cu verde) nu mai exista decat 2-3 care sa intre pe sv asta, nu ca s-ar fi lasat toti cum crede Cristian, pur si simplu oamenii prefera sa joace pe cele doua sv populate si steam only.
Aceste probleme care le-am enumerat mai sus si sunt de natura tehnica nu mai depind de Cristian, asta era responsabilitate lui bleah, Cristian are meritul ca a mentinut inca "viu" numele kappa chiar daca games.kappa.ro s-a inchis oficial in 2010, acela a fost sv care putea sa faca diferenta, acela era un sv care putea sa stea langa teg si pgl in topul sv steam only.
Din pacate nimic nu este vesnic, asa cum nici accesele nu sunt batute in cuie, vorbesc strict in numele meu, daca Cristain considera ca accesul meu este in plus il poate sterge mai repede decat il face, eventual sa iti mai faca tie inca unul pe nick ydahS, ca se ne aducem aminte de vechii "zei" de pe kappa care detineau cate 2 acces: unul pe nick si celalat pe nick scris invers.
As putea sa pun si eu placa: daca ai detinut acces acum 100 de ani pe kappa cine spune ca trebuie sa ai si acum, dar pe mine nu ma intereseaza cui face accese Cristian si de ce le face, eu ii pun in vedere cand unul dintre accese incepe sa apese pe "butoane".
Aceste fiind spuse, iti urez succes "Shady" in actiunea ta de a pune lucrurile in ordine.
Sus In jos
Cristian
Admin server

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 11:40 am

Ghizmo, unui om precum prietenul tau Hassan ce s-a pipi pe serverul la care culmea si el a contribuit pentru a fi mentinut pe linia de plutire, crezi ca trebuie sa-i dedicam atata atentie? Spui ca baga redirectionari pe bani. Aceasta actiune nu facea decat sa umple artificial un server cu tot ce bantuia pe internet, mai precis jucatori de pe tot globul cu lag ce creiau haos neintelegand avertismentele adminilor. A dat accese si urcat in lista admini care acum nu mai intra simtindu-se ofensati ca altii au fost pusi peste ei. A trebuit sa muncesc pentru a proteja serverul de actiunile lui nesabuite. Este un iresponsabil, sa nu zic mai mult. Setarile blamate de tine sunt facute chiar de el pe cand avea acces la server. Nu stii toata povestea si e bine sa ramana asa. Este timpul meu si nu ma plateste nimeni pentru asta... Eu trebuie sa suport mizeriile atator neispraviti si orgoliile unor ratati in viata reala care incearca macar aici sa demonstreze ca sunt cineva? Este simplu sa vorbesti necunoscand totul. Unele din afirmatiile tale sunt corecte dar nu rezolva problemele...

PS
Nu comparati Kappa cu TEG sau PGL pentru ca acolo este o armata de oameni care se ocupa de promovarea si popularea lor. Practic acolo este un business in care se baga bani si se scot bani. Exista sponsori, au servere de war cu gramada iar totul se face profesional. Trebuie sa fie dus cu capul cineva care sa incerce sa spere ca pot fi comparate vreodata. Eu sunt singur si culmea ca unii ma mai si incurca. Nu uitati ca servere mari, cu renume sunt acum goale sau chiar au murit, dar kappa traieste in continuare si va fi atat timp cat va exista si jocul, chiar daca nu produce bani. Asta nu inteleg multi...

Ultima editare efectuata de catre Cristian in Sam Feb 23, 2013 12:17 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 12:05 pm

Cristian a scris:
Culmea ca bolnavul asta de TzeTze joaca pe Kappa indifernt de cate banuri primeste si excluderi de pe forum,
Pai doar aici poate sa joace ca ii scoti mereu banul, pe orice alt sv este banat imediat si permanent la cat de spurcat este cand te injura ca faci frag pa el, animalul este irecuperabil ca gigi....

Nu ii caut nici o scuza lui Hassan, a comis-o si acum suporta consecintele, mai mult de atat nu stiu ce se poate face. Asa cum am spus este meritul tau Cristian (sa nu fie inteles de "amicii mei" ca pupincurism) ca numele kappa si acest forum inca exista dar asa cum ai spus asta nu rezolva nici o problema.
Vechiul games.kappa.ro mi-a fost drag la fel cum imi este pgl, sunt sv unde am jucat cel mai mult, iar kappa a fost sv unde am fost adus de prietenul meu Flipper, multi ani am avut privilegiu de a juca pe acel sv deoarece Flipper are incredere in mine si imi dadea pass ca sa pot intra sa nu iau ban, pe acel kappa am o gramada de aminitiri si am legat multe prietenii, din acest motiv vorbesc cu atat nostalgie despre vechiul kappa care a reusit sa fie populat si in momentul in care a fost trecut pe steam only. Ala pot sa zic ca a fost un sv cu adevarat meserias pe care intrau jucatori adevarati...........
Sus In jos
Shady
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 6:07 pm

Ok.Deci maestre Ghizmo.Inafara de ironia afisata fata de mine trebuie sa lamurim unele aspecte.Ai spus ca imi urezi succes ca sa pun lucrurile in ordine.Bon.Deci.1.Nu este serverul meu.Nici nu am zis asta vreodata.2.Eu nu am venit aici sa fac nici un fel de ordine ca eu nu-s politatiul serverului.Iar in continuare in legatura cu nspe mii de accese care recomanzi tu a-mi fi facute iti spun un singur lucru eu pot juca si cu slot.Inrebarea este cati mai sunt ca mine care ar putea sa faca asta si in acelasi timp sa fie prezenti pe serverdoar cu slot?In legatura cu Hassan prietenul tau sincer il cunosc si eu poate mai putin ca tine omul era ok era un baiat super fain dar asta in trecut, insa daca a facut ce a facut pe server de ce vrei sa il scoti basma curata acum? Oare el nu are nici o implicare in distrugerea acestui server?Oare nu a folosit niciodata comanda de admin_banip 0.0.0.0?Oare nu a folosit-o de cateva de ori?Apoi in aceeasi ordine de idei..Imi zici de games.kappa.ro?Si de gameskappa.ro?Ca nu stiu sa fac diferenta?Esti sigur tu oare de asta?Zici de serverul TeG-lui sau de cel al PGL-ului?Pai Serverul TeG-ului mai exista deoarece toti cei care jucau pe idle.gotdns.org (care s-a inchis)si toti de pe games.kappa.ro,joaca acolo.In primul rand l;umea joaca pe acest servere deoarece se numeste TeG sau pe serverul pglului ca se numeste PGL si cred ca se intalnesc cu SeDaN si cu restul .In legatura cu punctele 3 si 4 mentionate de tine.Nu exista playeri pe server din cauza unor comenzi gen /harti sau /prevmap sau ca pe server intra numai valveri obositi?Gresit din nou.Nu este adevarat.Iar serverul nu se misca aiurea.si nu au treaba lagarii si nici nici din cauza plugingurilor.Mai exact care pluginguri?Sa imi arati si mie cate zeci de pluginguri sunt pe server.Ca poate-s batut in cap si orb eu precum sugerezi.Apoi spui de banurile intre admini ca au fost mereu.Ok.Stiu si asta.Insa oare daca cel care baneaza alt acces daca ar fi retrogradat direct slot oare nu ar mai exista acest server?Ar muri de tot?AS-ar desfiinta?Oare nu ar fi normal si corect sa se procedeze asa?Adica sa existe tot felul de cretini si de figuranti cu impresii de zei care sa isi permita sa baneze orice acces inferior de-an pulea asa?De ce nu vorbesti clar?Apoi zici ca ma dau interesant?De ce zici asta?Argumenteaza nu te trezi vorbind.Din contra nu ,nu doresc deloc acest lucru.Am sesizat un fapt real.Sau esti atat de arogant si ironic ca m-am luat de prietenii tai?Pai vrei sa o dam pe bune.Ce zici?Sa se uite Cristian in logouri si sa scoata accesele celor care au zis hai pe alt server ca se misca puleasca acest server si ca-s niste ratati si niste prafalii sau valveri obositi pe el?Oare pe ce alt server praf sau de zei ar fi tolerate astfel de afirmatii?Intreb si eu asa ca "interesantul"precum ai afirmat ca as dori sa par..Si daca mint eu cu ceva sa imi scoata mie accesul si sa ma bage si in banlistul de la server.Ce zici mestere Ghizmo?Oare cine s-a trezit vorbind si dorind sa denatureze un adevar pe care l-am afirmat eu?Mestere Ghizmo e simplu esti fan TeG fan PGL sau alte servere tu sau altii fratilor nu este nici un fel de problema hf acolo dar aici ziceti pa accesaici..Adica nu se poate si aici si acolo cu accese asa ca si curvele.Intelegi amice?Deci cand a fost bine pe kappa ok toata lumea aici cand are probleme ok hai sa ne luam talpasita si sa o ardem si sa o frecam aiurea pe alte servere unde e lume si unde aproape mereu e full.Sincer Ghizmo nu caut anturaj cu nimeni.Nu am avut bagari de seama cu tine nu nimic.eu sunt doar omul care a aparut dupa "100 de ani" ,stii?
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 6:36 pm

Zic ca bati campii grav, asa ca iti recomand sa te opresti acum ca sa nu o iei pe aratura. Fa tu ce vrei, mai scrie 2-3 povesti dar nu uita sa o mai iei si de la capat. Lasa sa fiu eu fanul altor sv, nu este problema ta, nu iau apararea nimanui ca nu sunt avocat pur si simplu ma intriga genul tau de oameni care apar peste noapte dupa 100 de ani sa dea sfaturi cum trebuie aranjat si condus un sv.
Tu ai deschis topicul uite ca imi expun parerea, crezi ca vei schimba ceva? Te inseli amarnic, fac pariu oricand si cu oricine, acest sv gameskappa.ro este un sv mort din toate punctele de vedere.
Asa cum am spus, iti doresc bafta ca vad ca esti venit cu multe idei si initiative.
Sus In jos
damnatu
Membru

Numarul mesajelor : 48
Varsta : 26
Localitatea : -
Stare de spirit : -
Data de inscriere : 23/12/2008

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Sam Feb 23, 2013 8:45 pm

Cristian a scris:
Ghizmo a scris:
A intrat cu un user facut de curand...

Culmea ca bolnavul asta de TzeTze joaca pe Kappa indiferent de cate banuri primeste si excluderi de pe forum, iar admini ce ar trebui sa administreze jocul stau mai mult pe TEG. De exemplu azi damnatu a jucat numai pe TEG iar la noi nu avea cine sa schimbe o mapa si sa faca freezetime 0. Cu parere de rau dar am sa continui campania de scadere sau anulare a acceselor la cei care uita de Kappa. Chiar nu are rost sa tinem lista incarcata...

Cum sta server-ul doar in baza mea de administrator, eh. Am schimbat-o eu de multe ori harta... poate din sutele de accese o mai schimba si altul confused sau am ramas eu singurul acces ? Suspect (ca tot zici ca le-ai taiat aproape pe toate) Iar legat de freezetime se pare ca nu stii ca administratori n-au acces sa-l modifice plus multe alte comenzi cu ar fi roundtime, buytime, autoteambalance, autokick, limitteams etc nu-i nimic toti invatam elephant Nu stiu ce mai vrei de la mine ca eu spre deosebire de altii mai intru din cand in cand Cool
Sus In jos
RUAN
Membru

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 28
Hobby/Distractii : 1,2,3,
Data de inscriere : 26/05/2012

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Dum Feb 24, 2013 1:08 pm

poate te mai gandesti cristiane sa facem o "colaborare" de servere
Sus In jos
Shady
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Lun Feb 25, 2013 6:00 pm

Damnatule referitor la acele comenzi doar la cea de freezetime(asta in caz ca se poate da acces la ceasta comanda fara sa se dea acces la rcon pt a se putea seta freezul la 0 pe hartil;e mici iar pe cele mari sa se bage la loc)intr-adevar ar putea sa se dea acces si la administratori.

Ultima editare efectuata de catre Shady in Mier Feb 27, 2013 2:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
SoRiN
Moderator

Numarul mesajelor : 75
Hobby/Distractii : muzik and party all the time
Stare de spirit : Cat se poate de bine
Data de inscriere : 30/03/2012

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Lun Feb 25, 2013 7:05 pm

RUAN a scris:
poate te mai gandesti cristiane sa facem o "colaborare" de servere
Suna interesant , detalii ? Smile
Sus In jos
d0bErMaN
Moderator

Numarul mesajelor : 141
Localitatea : TIMISOARA
Hobby/Distractii : F0tb/\L, Counter-Strike, Live my life to the fullest ^^.
Stare de spirit : Always on top of things :))
Data de inscriere : 12/05/2012

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mar Feb 26, 2013 7:26 am

LEgeNDa a scris:
http://www.youtube.com/watch?v=k4ck4W1tHIo

Inteleg, (sau cel putin incerc sa inteleg) ca ai vrut sa faci pe cineva si/sau pe tine insuti sa se simta bine cu "link`ul" tau,
dar sincer vorbind, ti se pare ca ai postat unde trebuie si/sau la subiect ?, ( nu zic ca esti singurul, ca se mai gasesc si alti, dar...)
al naibi, pe server bate vantul, dar cand e vorba de postat pe forum
cate 3,4 off`topic`uri, sunteti mereu prezenti "unii",
nu este de ajuns ca se mai gasesc cate 1,2 "suferiti" sa pice serverul ?!? ,
acuma vreti si insistati sa umpleti si forumul cu alte porcarii si/sau chiesti care chiar pot fi evitate..
ajunge naibi si forumul asta ca si cel vechi, in conditile in care se continua asa...

P.S. Cristian, da.le si tu un mic "concediu de odihna" pe forum, poate asa intra si pe server,
nu`i vezi, ca nici pe forum nu se mai pastreaza nici o regula, fiecare face ce il taie capul,
"x" cere "admin" la "propuneri" (si mai spune ca are si 22 de ani pe cand lui ii arata 17...)
pe partea cealalta se vorbeste la "discutii" despre probleme reale ale serverului si vine "y" sa posteze un link cu "Bordea prin cluburi", mai zi ceva... affraid
asta ca sa nu mai vorbim de regulile serverului, dar aici e mai putin problema avand in vedere ca, cu exceptia unora,
nu prea se obosesc mai nici unu sa intre...
Trebuie "luate masuri mai drastice", atat pe server (cum se taie cate 1,2 accese, cat si pe forum mai in serios o mica pauza la posturi inutile..

n0 offence. HF.
Sus In jos
RUAN
Membru

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mar Feb 26, 2013 10:43 am

acces se poate da si la administratori sa aibe acces la freezetime si timelimit , trebuie doar modificat pluginul de admin_who ca sa primeasca un alt acces

eu am srv sorin e steam only e hostat la o firma buna , slots 22 -2 , adminmod - amxmodx , 1000 fps , am mai vb cu cristian de treaba asta dar nu a vrut , nu zic ca la mine e totul ok , e greu cu popularea dar din 30 de admine cat am eu si vreo 30,40 activi care sunt kappa , am putea face un srv seara cu lume , sa ne strangem 2,3 ore pentru inceput sa jucam frumos .

Apropo kappa nu o sa mai fie ce a fost nici daca revine vechiul dns-u , sa fim realisti , sa de'a domnu sa revina dar sincer eu nu cred ca e posibil , acuma ce servere merg se stiu sunt pgl-u si teg-u , acolo sunt toti care au jucat pe kappa, idle , idilis , degeaba au gods aici daca srv-u nu are lume , asa sa ajuns acuma joci unde e lume si a trecut pe locul 2 sa joci unde te simti bine asa e acuma la majoritatea jucatorilor , cel mai bun exemplu sunt eu , joc 2,3 ore pe srv-u care il am cu 4,5,6,7 prs dar ma satur , intru pe teg si joc acolo ca e lume pe srv , daca ma mai intalnesc cu vreun prieten de pe idle e ok mai schimb 2,3 vorbe ...
Sus In jos
LEgeNDa
Moderator

Numarul mesajelor : 95
Varsta : 25
Hobby/Distractii : da
Data de inscriere : 10/10/2012

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mar Feb 26, 2013 2:52 pm

Am vrut sa va mai inveselesc un pic Razz
Sus In jos
Shady
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mier Feb 27, 2013 2:45 pm

RUAN a scris:
acces se poate da si la administratori sa aibe acces la freezetime si timelimit , trebuie doar modificat pluginul de admin_who ca sa primeasca un alt acces

eu am srv sorin e steam only e hostat la o firma buna , slots 22 -2 , adminmod - amxmodx , 1000 fps , am mai vb cu cristian de treaba asta dar nu a vrut , nu zic ca la mine e totul ok , e greu cu popularea dar din 30 de admine cat am eu si vreo 30,40 activi care sunt kappa , am putea face un srv seara cu lume , sa ne strangem 2,3 ore pentru inceput sa jucam frumos .

Apropo kappa nu o sa mai fie ce a fost nici daca revine vechiul dns-u , sa fim realisti , sa de'a domnu sa revina dar sincer eu nu cred ca e posibil , acuma ce servere merg se stiu sunt pgl-u si teg-u , acolo sunt toti care au jucat pe kappa, idle , idilis , degeaba au gods aici daca srv-u nu are lume , asa sa ajuns acuma joci unde e lume si a trecut pe locul 2 sa joci unde te simti bine asa e acuma la majoritatea jucatorilor , cel mai bun exemplu sunt eu , joc 2,3 ore pe srv-u care il am cu 4,5,6,7 prs dar ma satur , intru pe teg si joc acolo ca e lume pe srv , daca ma mai intalnesc cu vreun prieten de pe idle e ok mai schimb 2,3 vorbe ...
E ok si e buna ideea de a se acorda acces la aceste 2 comenzi administratorilor.Insa eu unul nu sunt de acord cam cu ceea ce incerci tu sa faci aici Ruane si te stiu de cant jucai pe idle.Sa unesti doua servere care nu au nici in clin nici in maneca unul cu celalalt.Kappa a fost si va ramane kappa.Ca a fost ce a fost toata lumea stie insa ca nu va mai fi asta nu esti tu D-zeu ca sa stii.Poate pe noul games.kappa.ro de la UPC va fi cum a fost odinioara.Dar nu eu decid ce si cum insa eu unul nu sunt de acord cu asa ceva.Parerea mea evident.Aaa..si inca ceva vad ca ai pomenit de serverul tegului si cel al pglului pai ai zis ca e lume acolo pai e lume acolo pt ca serverul se numeste PGL si TEG si pt ca nimeni nu a incercat sa ii aduca si sa le zica de acest server sa le aminteasca ca mai exista kappa(ma refer celor vechi care jucai aici odinioara), si pt ca ca au existat niste admini bolnavi si pt ca acest server a fost si este floodat de il ia dreacu s.a.m.d,deci sunt o serie de factori care trebuie eliminati sau au fost eliminati deja.
Sus In jos
Cristian
Admin server

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mier Feb 27, 2013 6:03 pm

Shady pune-ti frate un avatar, ceva acolo ca parca citesc postarea unei fantome... Smile

Shady
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mier Feb 27, 2013 7:57 pm

Cristian a scris:
Shady pune-ti frate un avatar, ceva acolo ca parca citesc postarea unei fantome... Smile
Cristiane tu mai bine raspundei omului lasa frate avatarul meu.Hahaha.....lol frateee.Ca vrea omul colaborari nu stiu ce...sa lamurim odata situatia asta.Ca eu unul nu prea inteleg aceasta "colaborare",cam cum ar fi si in ce ar consta?
Sus In jos
RUAN
Membru

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Mier Feb 27, 2013 11:26 pm

ma shady sa fie asa cum zici tu cu revenirea la vechiul dns sa revina si lumea pe srv , eu am mai vb cu cristi si nu a fost de acord pt mine nu e nici o problema cum nu e nici pt el Smile , ce e nasol ca sunt serverele goale Smile
apropo , nu cred ca stiti ce greu e in ziua de azi sa populezi un srv steam only , chiar daca are vechime .. , in fine multa bafta chiar daca reveniti la vechiul dns si chiar daca nu reveniti si ne mai vedem pe srv ca mai am prieteni si pe aici ^^
Sus In jos
NiNeL
Activ member

Numarul mesajelor : 91
Varsta : 27
Data de inscriere : 14/09/2012

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Joi Feb 28, 2013 6:42 am

Shady a scris:
RUAN a scris:

E ok si e buna ideea de a se acorda acces la aceste 2 comenzi administratorilor.Insa eu unul nu sunt de acord cam cu ceea ce incerci tu sa faci aici Ruane si te stiu de cant jucai pe idle.Sa unesti doua servere care nu au nici in clin nici in maneca unul cu celalalt.Kappa a fost si va ramane kappa.Ca a fost ce a fost toata lumea stie insa ca nu va mai fi asta nu esti tu D-zeu ca sa stii.Poate pe noul games.kappa.ro de la UPC va fi cum a fost odinioara.Dar nu eu decid ce si cum insa eu unul nu sunt de acord cu asa ceva.Parerea mea evident.Aaa..si inca ceva vad ca ai pomenit de serverul tegului si cel al pglului pai ai zis ca e lume acolo pai e lume acolo pt ca serverul se numeste PGL si TEG si pt ca nimeni nu a incercat sa ii aduca si sa le zica de acest server sa le aminteasca ca mai exista kappa(ma refer celor vechi care jucai aici odinioara), si pt ca ca au existat niste admini bolnavi si pt ca acest server a fost si este floodat de il ia dreacu s.a.m.d,deci sunt o serie de factori care trebuie eliminati sau au fost eliminati deja.

Lumea stie de kappa dar nu intra pt ca nu e lume. Si daca intra 4 playeri aia sunt cu lag 100 si ii bate harta... poate pe steam only se mai poate face ceva.. sunt mult mai multe sanse decat pe valve.

Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Vin Mar 01, 2013 9:39 am

Se vorbeste mult si poetic dar nu se va face niciodata nimic ca sa se lamureasca cei cu initiative si propuneri. Totul va ramane la stadiul de vorbe si propuneri.
Sus In jos
Rogue
Activ member

Numarul mesajelor : 128
Varsta : 30
Hobby/Distractii : Counter Strike si nervii altora...
Stare de spirit : Jah at my side
Data de inscriere : 05/04/2012

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Vin Mar 01, 2013 10:53 am

S-a mai incercat STEAM only de vreo 3 ori pana acuma si asta a lasat serverul total gol. Nici cei cu steam nu mai intrau, unii ca nu aveau cu cine sa joace altii ca nu le mai mergea hook-ul fara prot47&48 ... in fine. Ideea e ca trebuie pus subdomeniul vechi si promovat agresiv serverul...altfel va ramane gol
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   Vin Mar 01, 2013 11:21 am

Rogue a scris:
S-a mai incercat valve only de vreo 3 ori pana acuma si asta a lasat serverul total goll
Nu inteleg partea asta cu valve only...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hai sa discutam...   

Sus In jos

Hai sa discutam...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
games.kappa.ro :: games.kappa.ro 1.6 Public Server :: Discutii-
Mergi direct la: