games.kappa.ro
Bine ai venit pe forumul serverului games.kappa.ro!

Veteranul serverelor de Counter Strike

AcasaPortalFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectareGAMETRACKERCalendarGalerie
Bine ai venit pe forumul comunitatii KAPPA! Navigare placuta printre subiectele deschise de catre jucatorii serverului

Distribuiți | 

cs go

In jos 
AutorMesaj
Rogue
Activ member

Sex : masculin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 31
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Counter Strike si nervii altora...
Stare de spirit : Jah at my side
Data de inscriere : 05/04/2012

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: cs go   Sam Sept 15, 2012 11:28 am

Salut facem si noi un sv de cs go? Sar in ajutor cu un sv hostat la krond.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hassan
Activ member

Numarul mesajelor : 772
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Counter-Strike
Stare de spirit : EMO =))
Data de inscriere : 29/08/2008

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 11:38 am

Este in discutie mai demult sa facem si un srv de CSGO , Cred ca o sa fie in viitorul apropiat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://steamcommunity.com/groups/kappa
Rogue
Activ member

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 11:46 am

Donez sv hostat la krond. Pm daca vrei detalii
Sus In jos
Gizmo
Moderator

Numarul mesajelor : 464
Varsta : 33
Hobby/Distractii : Pumping Iron
Data de inscriere : 24/11/2008

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 1:30 pm

Donezi degeaba ca daca se "ocupa" de el cum o face de 1.6 ramane gol.
Sus In jos
Rogue
Activ member

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 8:02 pm

daca ar dona si bleah go.gameskappa.ro sunt sigur ca am putea face ceva cum trebuie. mai ales ca nu exista go fara steam. ma ofer sa ma si ocup de server in limita timpului liber (am un job care imi permite sa stau mult pe acasa:P). Desi o echipa de administrare pentru go ar fii mai bine construita din Ghizmo, Hassan, Cristian, Bleah, gst, Jack, k1m, Oo si xytoR. Asta e dream teamul la care m-am gandit eu. Vointa sa fie ca resursele exista
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 8:50 pm

Este greu si o sa explic de ce cred asta.
Aceasta este lista cu sv de CS GO din Romania http://www.gametracker.com/search/csgo/RO/?
Dupa cum vezi sunt 38 de sv romanesti dintre care doar 7- 8 sunt populate si asta la orele de "varf". Jocul este promovat cu japca ca sa fie clar, singurul lucru care il are de la Counter-Strike este numele, multi au spus "ca la fel a fost si cand s-a facut trecerea de la CS 1.5 la CS 1.6 iar intr-un final toata lumea a renuntat la 1.5".
Eu spun ca nu este acelasi lucru deoarece 1.5 - 1.6 a reprezentat un update al jocului, cei care aveau steam stiu asta, pe cand acest CS GO este o combinatie intre call of duty & source, asa cum am spus singurul lucru care il are de la counter este numele.
Acum eu intreb ce poti sa aduci nou fata de celelalte sv din lista ca sa atragi jucatori, tin sa precizez ca majoritate acelor sv sunt cunoscute datorita comunitatilor lor de source.
Counter Strike 1.6 este retras aproape din toate competitiile dar asta nu inseamna ca jocul a murit, atat timp cat vor exista sv online se va juca....
CS GO din punctul meu de vedere este o mizerie de joc, l-am jucat de cand am primit in ianurie un beta key si apoi am cumparat si eu jocul dar este dezamagitor, exceptand grafica.
Cu alte cuvinte poti sa incerci dar nu prea vad sanse de reusita, la 1.6 exista "trucuri" sa umplii un sv nonsteam pe cand la CS GO, care este steam only, nu beneficiezi de acele "trucuri".
Sus In jos
Rogue
Activ member

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 9:16 pm

gameplay-ul este intradevar schimbat total, dar nu mi se pare o mizerie de joc.motivul pentru care celelalte 30 de sv sunt goale este acelasi motiv pentru care kappa 1.6 este gol. administrarea nu este permanenta (nu este o aluzie la nea cristi) si reclama pauza. bineinteles si faptul ca prea putini ca noi s-au indurat sa dea 10 euro pentru el pe steam. o sa se schimbe treaba. pe masura ce o sa ia amploare la wcg, pgl, clanbase, etc. o sa treaca majoritatea sv pe go si cred ca e momentul sa o luam inainte daca vrem sa tinem kappa in viata.

Asta e doar parerea mea.
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 15, 2012 10:02 pm

Joc conceput pentru consola si adaptat pentru pc, treaba cu "o sa treaca majoritatea sv pe go" este o utopie pentru Romania, adica in 2012 sunt multi care nu au 100 fps in 1.6 asa ca in conditiile astea cs go nici nu se va deschide lol!
Ca sa plagiez si eu pe cineva "CS 1.6 e ca un mercedes cobra, orice ai face dupa el, nu poti face mai bun".
Ce sa zic, interesul valve sa vanda cat mai multe licente cs go, interesul producatorilor de componente sa vanda cat mai multe procesoare, placi video si placi de baza etc.
1.6 a fost cel mai frumos FPS care s-a jucat la nivel competitional, e foarte greu sa-l inlocuiesti dar in lipsa competiitilor raman sv publice & respawn iar ce a fost kappa a disparut de mult, sunt tot mai putini care isi aduc aminte numele celor mai vechi sv de cs din Romania (mare parte din ele inchise).
Sus In jos
Cristian
Admin server

Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 59
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 16, 2012 6:26 am

Ghizmo a scris:
Joc conceput pentru consola si adaptat pentru pc, treaba cu "o sa treaca majoritatea sv pe go" este o utopie pentru Romania, adica in 2012 sunt multi care nu au 100 fps in 1.6 asa ca in conditiile astea cs go nici nu se va deschide lol!
Ca sa plagiez si eu pe cineva "CS 1.6 e ca un mercedes cobra, orice ai face dupa el, nu poti face mai bun".
Ce sa zic, interesul valve sa vanda cat mai multe licente cs go, interesul producatorilor de componente sa vanda cat mai multe procesoare, placi video si placi de baza etc.
1.6 a fost cel mai frumos FPS care s-a jucat la nivel competitional, e foarte greu sa-l inlocuiesti dar in lipsa competiitilor raman sv publice & respawn iar ce a fost kappa a disparut de mult, sunt tot mai putini care isi aduc aminte numele celor mai vechi sv de cs din Romania (mare parte din ele inchise).
Cam ai dreptate Ghizmo. Chiar daca luna viitoare se da drumul la vechiul games.kappa.ro urmat de o publicitate agresiva, tot nu se va mai juca ca pe vremuri. Majoritatea playerilor "nascuti si crescuti" pe aceste servere sunt acum familisti cu probleme cotidiene iar tineretul nu stie ce a fost pe vremuri sau prefera alt tip de joc online.

Vezi profilul utilizatorului http://kappa.forumhit.ro
Rogue
Activ member

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 16, 2012 6:58 am

De acord cu time gizmo. Nici eu nu am 100fps ca joc de pe laptop. Si da nenea Cristi nu mai exista alt k1dor, Darky, rCon, etc. Dear eu tot m-as risca sa fac o incercare cu go. Cat despre reclama YouTube e tot ce iti trebuie. Daca stam doar sa contemplam ce a fost o data nu realizam nimic. Nu Costa nimic, iar faptul ca acest joc o sa fie prezent in toate marile competitii poate aducem si noi din nou pe sv jucatori din pgl. Dar hai sa ne miscam si noi cumva ca daca stam cu mainile in san nu se va umple sv singur.
Sus In jos
IoGy
Chief Manager

Numarul mesajelor : 132
Varsta : 28
Localitatea : Calarasi
Hobby/Distractii : fotbal
Data de inscriere : 08/02/2012

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 16, 2012 7:36 am

daca pot sa ajut cu ceva, va puteri baza pe mine.
Sus In jos
Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 16, 2012 10:48 am

Rogue a scris:
De acord cu time gizmo. Nici eu nu am 100fps ca joc de pe laptop. Si da nenea Cristi nu mai exista alt k1dor, Darky, rCon, etc. Dear eu tot m-as risca sa fac o incercare cu go. Cat despre reclama YouTube e tot ce iti trebuie. Daca stam doar sa contemplam ce a fost o data nu realizam nimic. Nu Costa nimic, iar faptul ca acest joc o sa fie prezent in toate marile competitii poate aducem si noi din nou pe sv jucatori din pgl. Dar hai sa ne miscam si noi cumva ca daca stam cu mainile in san nu se va umple sv singur.
Pai ce sa zic, ia legatura cu bleah sa iti puna la dispozitie un dns gen go.gameskappa.ro si sa ii dai drumul sa incerci. Dar asa cum am spus mai sus, acele sv romanesti de pe gametraker au in spate comunitatile de counter source, au sv de counter source si de aici le-au venit oamenii si pentru cs go.
kappa a fost comunitatea reprezentativa pentru cs 1.5 & 1.6, marea parte a vechilor admini de pe kappa in frunte cu web au ridicat cs.pgl.ro, asa ca eu chiar nu vad cum o sa atragi tu lumea pe un sv nou doar pentru faptul ca va purta numele kappa.
Iti mai dau un exemplu, sv de cs go rambase dar aia chiar au o comunitate, chiar daca nu erau cunoscuti pentru sv de source pe care in final l-au inchis ca sa faca loc sv de cs go pe care au reusit in scurt timp sa il populeze, dar oamenii asa cum am spus au in spate o comunitate nu numai de jucatori de cs, cz, css, tf2 dar au si scripteri care au personalizat toate pluginurile de pe sv lor special pentru rambase iar sv de cs go este unul din sv romanesti cel mai bine configurat, deoarece se ocupa non-stop 2 oameni de el, care stiu ce fac.
Stiu ca am scris multe dar totusi lucrurile nu sunt chiar asa de simple, ai sv, ii pui un dns si se umple. Totusi eu iti urez mult succes in incercarea ta.
Sus In jos
Rogue
Activ member

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 16, 2012 2:33 pm

Multumesc Ghizmo. Si da intradevar nu o avea kappa comunitatea celor de la rambase, dar am sa ma ocup personal de publicitate daca o sa vrea bleah sa dea subdomeniu. Desigur va fi nevoie de ceva jucatori chiar buni de cs go pe care sper sa ii racolez din forte unde mai am inca unele legaturi si din m@us. Sa vedem acuma ce zice bleah si daca vrea restul comunitatii sa se implice.
Sus In jos
gst
Moderator

Numarul mesajelor : 130
Varsta : 34
Hobby/Distractii : Call of Duty
Stare de spirit : zZzZz
Data de inscriere : 25/04/2012

MesajSubiect: Re: cs go   Lun Sept 17, 2012 5:39 am

rogue eu mi-am cumparat CS : GO prt ps3. este o basina de joc oricum ai da-o. este MUCI. am dat banii pe el de pomanaaaa mai nasol e ca nu mai am cum sa anulez tranzactia. asta e, teapa mea. cum zicea cineva intr-un review la acest sa zicem joc, este un joc care nici nu trebuia sa existe, a fost facut absolut degeaba. oamenii sunt multumiti cu cs 1.6 si cs source. eu va repet nu cumparati jegul asta de joc

ASTANA
Membru

Numarul mesajelor : 30
Varsta : 27
Localitatea : Galati
Hobby/Distractii : Cicloturism
Data de inscriere : 08/06/2012

MesajSubiect: Re: cs go   Lun Sept 17, 2012 8:06 am

Daca tot vreti sa donati pentru un server de cs:go pe care e posibil sa nu-l joace nimeni , mai bine cumparati un domeniu .ro si un host sa fim si noi europeni Smile
Sus In jos
xytoR
Moderator

Numarul mesajelor : 11
Hobby/Distractii : Petrecerea timpului intr-un mod cat mai violent
Data de inscriere : 30/04/2011

Foaie de personaj
Player:

MesajSubiect: Re: cs go   Mier Sept 19, 2012 12:56 pm

Am jucat deja pe serverul de CS GO ... se misca foarte bine, la fel ca si acesta de 1.6 , oricum ar fi..eu tot am sa joc ambele versiuni, bineinteles in limita timpului disponibil, pentru ca.. exact cum spunea si Cristian, majoritatea avem servicii.. copii unii dintre noi. Bafta
Sus In jos
VESPASIAN
Membru

Numarul mesajelor : 33
Varsta : 27
Localitatea : Bucharest
Hobby/Distractii : ajnag nikoms
Data de inscriere : 28/11/2010

MesajSubiect: Re: cs go   Vin Sept 21, 2012 7:31 pm

Cristian a scris:
. Chiar daca luna viitoare se da drumul la vechiul games.kappa.ro urmat de o publicitate agresiva.

asa da...demonstreaza ca se poate Laughing
Sus In jos
Hassan
Activ member

MesajSubiect: Re: cs go   Sam Sept 22, 2012 3:42 pm

Cristian a scris:
Ghizmo a scris:
Cam ai dreptate Ghizmo. Chiar daca luna viitoare se da drumul la vechiul games.kappa.ro urmat de o publicitate agresiva, tot nu se va mai juca ca pe vremuri. Majoritatea playerilor "nascuti si crescuti" pe aceste servere sunt acum familisti cu probleme cotidiene iar tineretul nu stie ce a fost pe vremuri sau prefera alt tip de joc online.

Pe ia vb cu UPC sa de-a drumu la vechiul srv games.kappa.ro urma de o pub agresiva si vedem ce se intampla....Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://steamcommunity.com/groups/kappa
Cristian
Admin server

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 23, 2012 7:10 am

Hassan a scris:
Cristian a scris:
Ghizmo a scris:

Pe ia vb cu UPC sa de-a drumu la vechiul srv games.kappa.ro urma de o pub agresiva si vedem ce se intampla....Smile
Ce zic eu si ce pricepeti voi...

Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 23, 2012 12:23 pm

Povesti nemuritoare dar ca sa fie tacamul complet bleah nu a mai platit actualul domeniu, cu alte cuvinte dns-ul gameskappa.ro nu mai merge................
Sus In jos
Cristian
Admin server

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 23, 2012 6:18 pm

Ghizmo a scris:
Povesti nemuritoare dar ca sa fie tacamul complet bleah nu a mai platit actualul domeniu, cu alte cuvinte dns-ul gameskappa.ro nu mai merge................
Ba merge foarte bine! Nu inteleg de ce spui asta cand acum 5 minute am iesit de pe server dupa ce m-am conectat cu connect gameskappa.ro

Gizmo
Moderator

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 23, 2012 6:39 pm

Azi in jur de ora 13 cand incercam sa ma conectez din consola imi dadea bad server address, in fine, bine ca s-a rezolvat.
Sus In jos
Hassan
Activ member

MesajSubiect: Re: cs go   Dum Sept 23, 2012 7:16 pm